Всесвітній день заощаджень

3 листопада 2023 року у межах святкування Всесвітнього дня заощаджень для студентів 1-2 курсів коледжу МНУ імені В.О. Сухомлинського провели воркшоп на тему «Фінансове планування та заощадження коштів» (тренер-викладач фінансових дисциплін коледжу А. О. Подгорна)

Всесвітній день заощаджень зародився в італійському місті Мілан, де в жовтні 1924 року представники ощадних кас із більше ніж 25 країн світу зійшлися на спеціалізований інтернаціональний конгрес.
У завершальний день зібрання, а саме 31 жовтня 1924 року, італійський професор Равізза виявив ініціативу та запропонував щороку святкувати  цей день як “Всесвітній день заощаджень”.

Незалежною асоціацією банків України (НАБУ) та німецьким банком “KfW” було запропоновано відзначати Всесвітній день заощаджень 31 жовтня. Від початку місяця та протягом усього жовтня банки-учасники акції пропонують своїм клієнтам особливі умови розміщення депозитів, а також додаткову інформацію про діяльність фінансових установ. Особлива увага приділяється дітям і молоді.

Національний банк України в період з 30 жовтня до 3 листопада 2023 року провів низку інформаційних освітніх заходів для студентів та викладачів. Основна мета – популяризація заощаджень, підвищення рівня фінансової грамотності громадян та навчання дітей і дорослого населення заощаджувати.

Найвагоміші 5 причин для заощаджень:

• досягнення фінансових цілей;
  • резервний фонд на випадок непередбачуваних витрат;
  • формування фінансової «подушки»;
  • добробут родини;
  • фінансова незалежність (більше вільного часу для себе та для родини).

Отож, тепер наші студенти знають:

• основи особистого фінансового планування;
  • правила постановки особистих фінансових цілей;
  • правила та методи заощадження коштів;
  • способи зберігання заощаджень;
  • види банківських депозитів.

Вміють:

• ставити особисті фінансові цілі;
  • розробляти фінансовий план для своїх фінансових цілей;
  • робити вибір депозитної програми.

Бажаємо мудрого фінансового планування та вдалих заощаджень!