Організаційно-виховна робота (ДО)

На кафедрі дошкільної освіти на високому рівні ведеться організаційно-виховна робота з метою розкриття творчих нахилів і талантів студентів,  виховання в них активної громадської позиції, національної свідомості, менталітету та патріотизму, підтримки національно-культурних традицій українського народу.

 

Основними напрямками виховного процесу зі студентами спеціальності «Дошкільна освіта» є такі:

  1. Національно-патріотичне виховання, яке передбачає розвиток історичної пам’яті, виховання патріотичних почуттів усвідомлення любові до Батьківщини, рідної мови (участь у заходах, присвячених Українському дошкіллю; українського козацтва (14 жовтня 2016 р.), пам’яті з дня народження Т.Г. Шевченка (9 березня 2017 р.), Дня української писемності та мови (9 листопада 2016 р.), Міжнародного Дня рідної мови (21 лютого 2017 р.); круглий стіл «Мовна особистість вихователя як необхідний чинник у розвитку мовлення дітей»; спільний захід з науковою бібліотекою для студентів спеціальності «Дошкільна освіта» «Чарівна квітка Петриківки», «Писанкові очі Всесвіту»; виховний захід на тему «Як гул століть, як шум віків, як бурі подих – рідна мова», «І тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе»; виставка художніх робіт за творчістю Т.Г. Шевченка; громадянського відчуття обов’язків та відповідальність за долю вітчизни (проведено акцію «Листівка учасникам АТО», сумісний захід з бібліотекарями університету «Народознавчий віночок».
  2. Моральне виховання – розвиток високих моральних якостей і переконань, що виявляються в моральних нормах поведінки в усіх сферах життєдіяльності забезпечують активну життєву позицію молодої людини. (підготовлено і проведено благодійні акції «Засвіти різдвяну зірку в душі кожного» (19 грудня 2016 р.), «Святий Миколай мандрує світом» в реабілітаційному центрі «Надія» (20 грудня 2016 р.), книжкову виставку «Традиції святкування новорічних та різдвяних свят в Україні» (13 грудня 2016 р.), «СНІД – загроза людству» (16 грудня 2016 р.)
  3. Трудове виховання передбачає формування творчо активної, працелюбної особистості, яка володіє професійною майстерністю. ( Участь у конкурсах стінгазет до 8 Березня та до Дня народження Тараса Шевченка) .

 

 

Основними напрямками організаційної роботи  спеціальності «Дошкільна освіта» є такі:

  • підготовка студентів до участі в олімпіадах;
  • участь у міжнародних, всеукраїнських, регіональних науково-практичних конференціях:

 

№ п/п Назва конференції Дата проведення
1. Науково-практичної конференції «Ідеї В.О.Сухомлинського в контексті сьогодення» 30 вересня 2016 р.
2. Науково-практична конференція «Патріотична особистість: упровадження інноваційних технологій навчання та виховання»

 

18 листопада 2016 р.

 

3. ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція

«Проблеми розвитку творчої особистості дітей дошкільного віку: теорія, практика, перспективи»

21 квітня 2017 р.
4. Студентська науково-практична конференція

«Ідеї В.О. Сухомлинського в контексті компетентнісної  дошкільної та початкової освіти»

28 вересня 2017 р.

 

  • організація заходів профорієнтаційного спрямування;
  • підготовка до видання факультетського збірника статей студентів «Українське дошкілля: здобутки і перспективи»;
  • участь у заходах університету.