#ШахрайГудбай – це інформаційна кампанія, мета якої – навчити українців правилам безпеки безготівкових та онлайн-платежів.
У світі понад половина карткових шахрайств відносяться до соціальної інженерії: люди самі переказують гроші шахраям або розкривають їм дані своїх карток. Виклик для центральних банків усіх країн у період карантину та масового переходу в онлайн – убезпечити людей від таких випадків.
Наш коледж також долучився до проєкту #ШахрайГудбай, організатором якого є Національний банк України та Департамент Кіберполіції Національної поліції України. Проєкт об’єднав навколо інформаційної кампанії понад 70 партнерів – це банки, платіжні системи, мобільні оператори, асоціації, мережі магазинів, маркетплейси, АЗС, громадська організація, комунальні підприємства, державні установи.
Так, викладачем фінансово-економічних дисциплін коледжу Подгорною А. О. було проведено для студентів 1 та 3 курсів заняття з платіжної безпеки на тему “Поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час” відповідно до матеріалів НБУ: плану-конспекту заняття з платіжної безпеки; презентації до заняття та робочого зошита для студентів.
Мета заняття: знайомство студентів із правилами платіжної безпеки, вбереження студентів від випадків шахрайства, поліпшення обізнаності студентів про кібергігієну, платіжну безпеку та сформувати культуру безпечної поведінки у віртуальному просторі.
Отже, наші студенти тепер знають:
- основні правила платіжної безпеки;
- як захистити свої акаунти та пристрої;
- що таке фінансовий номер телефону та навіщо він потрібен;
- актуальні схеми шахрайства у воєнний час та як від них вберегтися;
- правила онлайн-покупок.
вміють:
- створювати надійні паролі;
- встановлювати багатофакторну автентифікацію;
- розпізнавати шахраїв під час телефонних розмов та в інтернет-мережі;
- здійснювати онлайн-покупки з дотриманням правил платіжної безпеки.
та використовують ресурси для поліпшення власних навичок із платіжної безпеки:
- сайт НБУ з платіжної безпеки #ШахрайГудбай (https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/ ).
- онлайн-гру “Здолай шахрая” (https://www.ema.com.ua/scams/).
- серіал “Школа платіжної грамотності” (https://www.youtube.com/watch?v=ZlRJWYLS_Ek&t=89s).
- сайт про безпечний онлайн-шопінг (https://safety.olx.ua/about ).

