#ШахрайГудбай

#ШахрайГудбай – це інформаційна кампанія, мета якої – навчити українців правилам безпеки безготівкових та онлайн-платежів.

У світі понад половина карткових шахрайств відносяться до соціальної інженерії: люди самі переказують гроші шахраям або розкривають їм дані своїх карток. Виклик для центральних банків усіх країн у період карантину та масового переходу в онлайн – убезпечити людей від таких випадків.

Наш коледж також долучився до проєкту #ШахрайГудбай, організатором якого є Національний банк України та Департамент Кіберполіції Національної поліції України. Проєкт об’єднав навколо інформаційної кампанії понад 70 партнерів – це банки, платіжні системи, мобільні оператори, асоціації, мережі магазинів, маркетплейси, АЗС, громадська організація, комунальні підприємства, державні установи.

Так, викладачем фінансово-економічних дисциплін коледжу Подгорною А. О. було проведено для студентів 1 та 3 курсів заняття з платіжної безпеки на тему “Поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час” відповідно до матеріалів НБУ: плану-конспекту заняття з платіжної безпеки; презентації до заняття та робочого зошита для студентів.

Мета заняття: знайомство студентів із правилами платіжної безпеки, вбереження студентів від випадків шахрайства, поліпшення обізнаності студентів про кібергігієну, платіжну безпеку та сформувати культуру безпечної поведінки у віртуальному просторі.

Отже, наші студенти тепер знають:

• основні правила платіжної безпеки;
  • як захистити свої акаунти та пристрої;
  • що таке фінансовий номер телефону та навіщо він потрібен;
  • актуальні схеми шахрайства у воєнний час та як від них вберегтися;
  • правила онлайн-покупок.

вміють:

• створювати надійні паролі;
  • встановлювати багатофакторну автентифікацію;
  • розпізнавати шахраїв під час телефонних розмов та в інтернет-мережі;
  • здійснювати онлайн-покупки з дотриманням правил платіжної безпеки.

та використовують ресурси для поліпшення власних навичок із платіжної безпеки: