Захід до Міжнародного дня рідної мови

Щороку, 21 лютого в Україні відзначається Міжнародний день рідної мови. Це значуще свято для представників 130 національностей, носіїв рідних мов, які проживають на теренах нашої держави.

Наша мова – це не лише засіб спілкування, а й духовний код нації. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше Іваном Нечуєм-Левицьким, Панасом Мирним, Михайлом Коцюбинським, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями. Знання рідної мови сприяє збереженню культурної ідентичності, традицій і спільнотного духу. До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилися і студенти І курсу  коледжу. Так, 23 лютого 2024 року був проведений захід до Міжнародного дня рідної мови, підготовлений викладачем української мови і літератури Погребняк Олександрою Олегівною. Під час заходу було зосереджено увагу першого курсу на важливості рідної мови як частини нашої національної ідентичності. Студенти дізналися про зачинателя й основоположника сучасної української літературної мови; обговорили історію свята; провели вікторину; розглянули лайфхаки  й цікаві факти з української мови.