17 листопада – Міжнародний день студентів

Студентською радою та старостами академічних груп 17 листопада 2023 року було проведено захід з нагоди Міжнародного дня студента. Студентка 115 групи Пятаченко Анастасія розповіла про історію цього свята, а також про традиції святкування в Україні. 

Цей день вшановує події, що відбулися в колишній Чехословаччині, окупованій нацистами: 28 жовтня 1939 року студенти та викладачі окупованої Чехословаччини вийшли на демонстрацію на честь річниці утворення Чехословацької держави. Тоді окупанти розігнали демонстрацію. Під час цих подій був застрелений студент медичного факультету Ян Оплетал.

15 листопада відбувся похорон студента, який переріс в акцію протесту. Десятки студентів заарештували. Вранці 17 листопада окупанти оточили студентські гуртожитки та заарештували 1200 студентів. Їх помістили до концтабору Заксенхаузен.

Дев’ятьох студентів стратили без суду у катівнях в’язниці. Після цього Гітлер наказав закрити усі чеські навчальні заклади, їх відкрили лише після закінчення війни.

Українська спільнота, виражаючи глибоку солідарність до принципів демократії, приєдналася до міжнародної ініціативи за ініціативою студентської молоді. Таким чином День студента в Україні щорічно святкується 17 листопада, уведений Указом Президента України від 16 червня 1999 року № 659/99.

В. о. голови студентської ради Шматолоха Вікторія провела конкурс, де студенти проявили творчі та розумові здібності. В кінці заходу було оголошено переможців, а саме:

1 місце – Кулініченко Євгенія (155 гр)

2 місце – Щекотурова Анастасія (155 гр)

3 місце – Єгорова Дарʼя (115), Шаповал Олександра (125 гр),  Брегідер Вікторія (135 гр)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *