ОХОРОНА І РОЗВИТОК ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

26 квітня 2021 року у Відокремленому структурному підрозділі «Фаховому коледжі МНУ імені В.О.Сухомлинського» під керівництвом викладача вищої категорії правових дисциплін Русецької Юлії Леонідівни відбувся круглий стіл онлайн на тему: «Охорона і розвиток інтелектуальної власності»
Актуальність заходу: Проблематика правової охорони та правового захисту об’єктів права інтелектуальної власності у діючому законодавстві розроблена досить широко – приділено увагу і правовій охороні і правовому захисту як окремих об’єктів права інтелектуальної власності, так і в окремих галузях права – кримінальному, цивільному, адміністративному тощо. Проте стрімкий розвиток законодавчого регулювання в сфері інтелектуальної власності зумовлює необхідність всебічної обізнаності студентів в питаннях захисту авторських прав в мережі інтернет, у навчальному процесі, з академічною доброчесністю та не припустимості плагіату при виконанні власних робіт.
Мета заходу: Обговорення зі студентською спільнотою проблем застосування правових положень діючого законодавства щодо захисту авторського права та інтелектуальної власності, виявлення прогалин та проблем щодо дотримання академічної доброчесності та не припустимості наявності плагіату при виконанні наукових та інших творчих робіт студентами, а також вироблення підходів та пропозицій щодо до їх вирішення.
Основні проблемні питання що презентувалися до розгляду та обговорення студентами 415 групи під час правової дискусії:
Гончаренко Ілля – «Основні поняття, зміст та види інтелектуальної власності які потрібно знати кожному»;
Кацюбан Анна – «Об’єкти права інтелектуальної власності та ноу –хау в системі об’єктів права інтелектуальної власності»;
Цапко Сергій – «Проблемні питання охорони авторських та суміжних прав»;
Удовіченко Діана – «Чи порушує авторські права використання («скачування») чужих рефератів, курсових робіт, презентацій?»;
Ювченко Олег – «Захист прав інтелектуальної власності в мережі Інтернет»;
Зарєчна Руслана – «Політика академічної чесності та плагіат»;
Мирян Ліана – «Правова охорона нетрадиційних об’єктів інтелектуальної власності»;
Мунтян Давід – «Правовий захист інтелектуальної власності в Україні: проблеми та перспективи розвитку».