Правовий онлайн лекторії «Виконавче провадження, як захист прав громадян»

Правовий онлайн лекторії «Виконавче провадження, як захист прав громадян» до Дня працівників Державної виконавчої служби України
17 грудня 2020 року у Відокремленому структурному підрозділі «Фаховому коледжі Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського» під керівництвом викладача правових дисциплін Рукінової Світлани Сергіївни та за участю студентів спеціальності «Право» відбувся онлайн-захід – правовий лекторій на тему: «Виконавче провадження як захист прав громадян», присвячений Дню працівників Державної виконавчої служби.
День працівника державної виконавчої служби України з’явився в календарі офіційних українських професіональних свят порівняно недавно, в 2009 році, після того, як 22 липня 2009 року, Президент України «ураховуючи значення органів державної виконавчої служби у забезпеченні виконання рішень суддів, третейських суддів та інших органів, а також посадових осіб, на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України і громадськості», підписав Указ №569/2009 «Про День працівника Державної виконавчої служби», який передбачав: «Установити в Україні професійне свято – День працівника державної виконавчої служби, яке відзначати щорічно 17 грудня».
Організація налагодженої роботи Державної виконавчої служби України невід’ємно пов’язано з утвердженням верховенства закону і права, захисту прав громадян.
Метою заходу було розглянути та дослідити основні положення нормативно-правових актів, що регламентують діяльність органів Державної виконавчої служби України, яка в свою чергу спрямована на захист конституційних прав та свобод громадян, дотримання принципів законності та гуманізму, як основних орієнтирів української державності.
Доповідачі та основні питання, які було розглянуто на даному заході:
Юрченко Катерина, студентка 315 групи, спеціальності «Право» – Історія становлення і розвитку органів Державної виконавчої служби України;
Табакар Анна, студентка 315 групи, спеціальності «Право» – Зарубіжний досвід регулювання діяльності органів Державної виконавчої служби;
Гончаров Володимир, студент 315 групи, спеціальності «Право» – Система і структура органів Державної виконавчої служби України;
Гриценко Альона, студентка 315 групи, спеціальності «Право» – Державні та приватні виконавці: права, обов’язки, відповідальність;
Латій Наталя, студентка 315 групи, спеціальності «Право» – Інститут приватного виконавця: особливості, недоліки та перспективи;
Лінійчук Владислав, студент 415 групи, спеціальності «Право» – Порядок та умови здійснення виконавчого провадження;
Ніколенко Олександр, студент 415 групи, спеціальності «Право» – Особливості виконання рішень Європейського суду з прав людини на території України.
Отже, роль державного виконавця складна і відповідальна, оскільки потребує виняткового професіоналізму та надзвичайної відданості справі. Від компетентності, сумлінності та неупередженості державних виконавців залежить своєчасність і повнота виконання судових рішень, а відтак – забезпечення дотримання прав та свобод громадян України.