Крок до свідомості: участь у Глобальному тижні медіаграмотності

В рамках Глобального тижня медіаграмотності, що відзначається у всьому світі з 24 по 30 жовтня,  викладачем коледжу Божко Н.В. було проведено ряд заходів, спрямованих на підвищення обізнаності студентів про важливість медіаграмотності в сучасному інформаційному суспільстві. Ці заходи включали лекції, семінари та інтерактивні заняття, які допомогли студентам розвинути критичне мислення та навички аналізу інформації.

Це цілий марафон подій, присвячених боротьбі з дезінформацією та розвитку критичного мислення. Цьогорічна тема Глобального тижня – «Нові цифрові рубежі інформації: Медійна та інформаційна грамотність для інформації суспільного інтересу».

По всьому світу відбулись тренінги, воркшопи, конференції та багато інших цікавих заходів. Це час, коли всі – від студентів до медіаекспертів – об’єднуються заради одного: вміти розрізняти правду та фейки.

17 жовтня 2024 року студенти спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія» нашого коледжу взяли участь у щорічному національному тесті з медіаграмотності. Цей захід є частиною національного проєкту «Фільтр», ініційованого Міністерством культури та стратегічних комунікацій України.

Проєкт «Фільтр» був заснований у 2021 році з метою об’єднання зусиль держави, громадського сектору, міжнародних організацій та медіаспільноти для покращення рівня медіаграмотності серед українців. Національний тест з медіаграмотності, який проводиться вже втретє, є важливою частиною заходів, присвячених Глобальному тижню медіаграмотності, що відзначається у всьому світі з 24 по 30 жовтня.

Цьогорічний тест реалізується за підтримки ПРООН в Україні, уряду Японії, Zinc Network, уряду Великої Британії, програми USAID «Мріємо та діємо», яка виконується IREX в Україні, та проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті», що підтримується Посольством США.

24 жовтня 2024 року прийняли участь в Конференції з медіаграмотності. Захід об’єднав представників державних органів, міжнародних організацій, громадського сектору, медіаспільноти, які працюють у сфері розвитку критичного мислення та медіаграмотності. Відбулись чотири панельні дискусії:

  • Медіаграмотність і національна безпека: чому медіаграмотність важлива на державному рівні.
  • Стовпи стійкості: як взаємопов’язані боротьба з дезінформацією, стратегічні комунікації та медіаграмотність.
  • Медіаграмотність і штучний інтелект: кращі політики і можливості для користувачів.
  • Медіаграмотність і медіа: як сприяти відповідальному споживанню інформації.

Участь наших студентів у цьому заході є важливим кроком до підвищення їхньої медіаграмотності та критичного мислення, що є необхідними навичками в сучасному інформаційному суспільстві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *